Elektronarzędzia

Wypożyczalnia sprzętu elektromechanicznego.

 • BOSH GSH 16-28 - młot wyburzeniowy

  Nowy młot udarowy Bosch GSH 16 uzyskuje najszybsze tempo kruszenia betonu wśród młotów klasy 16 kg. GSH 16 osiąga najniższy poziom drgań oraz dwukrotnie większą żywotność w porównaniu do urządzeń tej klasy dostępnych na rynku. Młot GSH 16 pojawił się w sprzedaży na początku 2007 roku.
  GSH 16-30 młot udarowy Bosch posiada uchwyt narzędziowy hex (sześciokątny) o wym 30 mm.

  Nowy młot udarowy Boscha GSH 16 przeznaczony jest do najcięższych prac wyburzeniowych. Młot udarowy bardzo dobrze sprawdza się na placu budowy, gdy w krótkim czasie należy wyburzyć elementy z twardego betonu, pojawia się lekkie i wydajne urządzenie. W ciągu jednej godziny młot GSH 16 kruszy ok. 1700 kg betonu B25/30. Jest to ok. 60 proc. więcej niż najmocniejsze urządzenie dostępne obecnie na rynku. Decydującą rolę odgrywa przy tym pneumatyczny mechanizm udarowy o energii udarowej dochodzącej do 45 J, oraz wydajny silnik o mocy 1750 W. W testach porównawczych nowy młot udarowy Boscha GSH 16 wypadł najlepiej, jeśli chodzi o żywotność. Pracował ponad dwa razy tyle czasu niż najlepsze urządzenie konkurencyjne. 

  GSH 16 ustanawia także nowy standard ochrony przed drganiami. Narzędzie osiąga najniższy poziom drgań w porównaniu z innymi urządzeniami tej klasy. Ochrona przed drganiami GSH 16 opłaca się nie tylko w perspektywie krótkoterminowej, ponieważ użytkownik potrzebuje mniejszej ilości przerw w pracy. Ochrona przed drganiami to długoterminowa inwestycja w zdrowie i wydajność pracowników, gdyż skutki przeciążeń spowodowanych drganiami są często widoczne dopiero po latach. Dlatego w GSH 16 przyłożono duże znaczenie do ergonomii i wzornictwa rękojeści. Pokryta gumą rękojeść GSH 16 jest wystarczająco duża, by trzymać urządzenie oburącz, co znacznie ułatwia pracę na budowie. 

  Włącznik urządzenia można wygodnie dosięgnąć jednym palcem, nie zdejmując ręki z rękojeści. Dogodne usytuowanie włącznika zapobiega przypadkowemu włączeniu lub wyłączeniu młota. 
  Łatwy transport urządzenia zapewnia praktyczna i lekka walizka na kołach, wykonana z solidnego tworzywa sztucznego. Młoty udarowe dostępne są w dwóch wersjach: GSH 16-28 Professional i GSH 16-30 Professional.

   

  Charakterystyka produktu:

  - Najwyższa wydajność dzięki energii pojedynczego udaru 45 J i silnikowi o mocy 1.750 W: 13 ton urobku dziennie
  - Bardzo długa żywotność dzięki solidnej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów
  - Vibration Control umożliwia redukcję szkodliwych dla zdrowia drgań, a przez to daje możliwość wydłużenia czasu pracy i większy komfort obsługi urządzenia
  - Wyjątkowy, znajdujący się w wyposażeniu seryjnym wózek na rolkach umożliwia łatwy transport młota GSH 16 Professional
  - Bardzo wygodna obsługa, również oburącz, dzięki dużej rękojeści. Uchwyt transportowy umożliwia dodatkowe warianty trzymania urządzenia
  - Optymalna pozycja włącznika, zapobiega przypadkowemu wyłączeniu urządzenia


  Dane techniczne:

  - System montażu narzędzi: Wpust sześciokątny 28 mm
  - Napięcie elektryczne: 230 V
  - Wydajność nominalna: 1.750 W
  - Energia udarowa: 45 J
  - Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej: 1.300 min-1
  - Ciężar: 17,8 kg
  - Długość: 760 mm
  - Szerokość: 255 mm
  - Wydajność usuwania betonu o średniej twardości, ok.: 1.700 kg/h


  Wyposażenie standardowe:

  - Szpicak (400 mm)
  - Smar w tubie
  - Sukno maszynowe
  - Walizka transportowa
  - Uchwyt transportowy